Haber ve Duyurular

Webinar “Hemolitik Anemi ve Neden Hasta Geçmişi Önemlidir”

BIO-RAD Firması tarafından "Hemolitik Anemi ve Neden Hasta Geçmişi Önemlidir" başlığı altında bir webinar düzenlenecektir.

Tarih: 15.10.2020

Saat: 17:00 (Türkiye saati)

Konuşmacı: Dr. Carla Dinardo - Brezilya Pro-Sangue Vakfı Kan Merkezi Direktörü, İmmünohematoloji Bölüm Sorumlusu, Pro-Sangue Vakfı Dış İlişkiler Direktörü ve ISBT Genç Meslek Konseyi Latin Amerika Temsilcisi

İdeal bir hemolitik anemi araştırmasında, laboratuvar sonuçları hasta tedavisine yardımcı olacak çözümlerin tanımlanmasına izin verir. Ancak bazen laboratuvar bulguları beklenen sonucu vermez, bu durumlarda hasta öyküsü önem kazanır. Bu web seminerinde, hastanın kliniği ile test sonuçlarının tutarsız olduğu durumlar ve daha ileri araştırmaların yer aldığı vaka çalışmaları sunulacaktır.

Orijinal davetiye metni, ayrıntılar ve kayıt linki aşağıda yer almaktadır.

"Dear Partner

We’re running a webinar in a few weeks that I thought would be interesting for you on the topic of hemolytic anemia and why patient history matters.

In an ideal scenario of hemolytic anemia investigation, laboratory results allow the identification of the causative agent leading to the proper patient treatment. However sometimes, laboratory findings do not bring the expected result, hence the importance of patient history. In this webinar, case studies will be presented where the test results are inconsistent with the patient clinical condition leading to further investigations.

Learn why patient history does matter in a hemolytic anemia setting

October 15, 2020 at 4:00 PM CEST
Speaker: Carla Dinardo, MD, PhD

Register today ▸"